P00936

241 Kč s DPH

Skladem

ks
STABIFIX je tekutá arabská guma určená pro stabilizaci vín, aby se zabránilo zakalení a vysrážení precipitátů a pigmentových složek. Po použití jsou vína jemnější, měkčí a sametovější. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.

Složení:

28% vodný roztok arabské gumy Acacia verek(E414), obsahuje SOjako stabilizátor.

Popis:

STABIFIX je tekutá arabská guma, která je po dlouholetém výzkumu první BIO certifikovaný produkt dovážený přímo ze severní Afriky. Působí jako ochranný koloid, protože se vyznačuje velkým podílem antikoagulantu, který chrání víno před železitým zákalem. Produkt je určen pro stabilizaci vín, aby se zabránilo zakalení a vysrážení precipitátů a pigmentových složek. Pomáhá stabilizovat bílá a růžová vína před vypadáváním vinného kamene v součinnosti s kyselinou metavinnou. Zlepšuje senzorický vjem vína a po použití jsou vína jemnější, měkčí a sametovější. Aplikujte do vína před poslední filtrací nebo mikrofiltrací. Následně neprovádějte již žádné čiření. Doporučuje se automatické dávkování, protože tento produkt má vysokou molekulovou hmotnost a může ovlivnit index filtrovatelnosti. 

Návod:

Použijte přímo do vína dávkovacím zařízením. Může být přidán před plněním nebo před posledním stupněm filtrace. Pro aplikaci použijte dávkovací zařízení nebo přípravek rozmíchejte minimálně v 10násobném množství vína.

Dávkování:

40–150 g/hl stabilizace bílkovin a pigmentů; 80-100 g/hl pro stabilizaci s META 40+

Upozornění:

100 ml/hl přidá asi 4 mg/l SO2 
Pro stanovení optimální dávky doporučujeme laboratorní testy.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na nežádoucí aroma.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
1 kg
Kontaktujte nás!