ER0023

1.307 Kč s DPH

ks
FERMOBENT-TEC je velmi kypře granulovaný bentonit k ošetření moštu. Je vysoce účinný a má extrémně nízký obsah železa. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Čiřící prostředek FERMOBENT-TEC 20 kg Skladem 1.307 Kč

Složení:

Velmi kypře granulovaný bentonit k ošetření moštu. Je vysoce účinný a má extrémně nízký obsah železa.

Popis:

FERMOBENT-TEC je velmi kypře granulovaný bentonit k ošetření moštu. Je vysoce účinný a má extrémně nízký obsah železa. Může zůstat v moštu během kvašení a oddělí se po ukončení kvašení spolu s kvasinkovým kalem. Díky přímému dávkování se značně ušetří pracovní doba během sklizně. Přípravek dopomáhá k včasné a trvalé stabilizaci bílkovin ve stádiu moštu. Následuje dobré odstranění látek obsažených v moště, které brzdí kvašení. Díky setrvání v kvasném médiu se vytvoří vnitřní povrch, který vede k rovnoměrné tvorbě COběhem kvašení a tím k optimalizaci kvasného průběhu. Má extrémně nízkou rozpustnost železa. Dlouhá kontaktní doba mezi bentonitem a kvasícím médiem nevede k potřebě dodatečného modrého čiření. 

Návod:

Před použitím otestovat suspenzi na nezávadnost pachů. Potřebné množství FERMOBENT-TEC se může přímo přidat do moštu a dobře promíchat. Optimální je namočení v 5násobném množství vody s dobou bobtnání 4–6 hodin. Doporučuje se homogenní promíchání. Ušetří se stočení z kalů, kdy bentonitový kal může být oddělen společně s kvasinkami až po skončení kvašení.

Dávkování:

Podle odrůdy a podmínek ročníku se používá 100–200 g/100 l moštu.
U některých odrůd a moštů s vyšším pH může být dávkování zvýšeno podle potřeby. Aplikuje se do kvasné nádoby před přidáním kvasinek a kvasinkové výživy.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. 

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Kontaktujte nás!