ER0047

1.597 Kč s DPH

ks
MOSTREIN PORE-TEC je granulovaný bentonit-aktivní uhlí pro preventivní ošetření rmutů a moštů z bílých a červených hroznů a tím k vytvoření čistých tónů vín z poškozené suroviny. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Čiřící prostředek MOSTREIN PORE-TEC 20 kg Na dotaz 1.598 Kč

Složení:

Bentonit a aktivní uhlí.

Popis produktu:

MOSTREIN PORE-TEC je granulovaný bentonit-aktivní uhlí pro preventivní ošetření rmutů a moštů z bílých a červených hroznů a tím k vytvoření čistých tónů vín z poškozené suroviny. Granulovaný podle PORE-TEChnologie. Základem pro MOSTREIN PORE-TEC jsou vybrané půdní minerály skupiny montmorillonitů a specifické, šetrné aktivní uhlí vysoké čistoty rostlinného původu. Pro odstranění zbytků postřiků a ostatních ochranných látek stejně jako zabránění cizím tónům a kvasným poruchám. Tím se včas potlačí pozdější vývoj cizích chutí, jako např. plísňové tóny, aromátová sirka atd. Přípravek MOSTREIN PORE-TEC je vhodný pro poškozenou surovinu.

Efektivní ošetření moštu přípravkem MOSTREIN PORE-TEC bylo vyzkoušeno v rámci rozsáhlého, vědeckého využití technickými a praktickými zkouškami. Cílem této vývojové práce bylo vyloučení nedefinovaných kvasných poruch, tak jako vývoj cizích pachutí ve víně. Tohoto efektu se dosahuje v rámci procesu speciální homogenní úpravy ovlivněním aktivačního stupně, povrchu, pH-hodnoty a elektrického náboje. Tímto následuje rozsáhlá selektivní adsorpce a srážení koloidů rušivých látek určité velikosti molekul a náboje. Čím déle je MOSTREIN PORE-TEC bobtnáním otevřený, tím efektivněji nastává adsorpce a vysrážení rušivých faktorů. Cílená pórovito-houbovitá povrchová struktura - intensivnější a selektivnější adsorpce bílkovin, rušivých látek, hnilobného podílu, zbytků postřiků - přímé dávkování - lehce smáčitelné a suspendovatelné Cílená selekce suroviny a optimální složení - ještě šetrnější k nápoji - cílené předčíření moštu - rozhodující pro čistotu tónů - ihned reagující - krátká doba sedimentace - vysoký stupeň čistoty - prostý železa Díky zdokonalenému způsobu výroby je MOSTREIN PORE-TEC velmi čistý. Tím je vyloučeno nebezpečí zanesení železa, což nečiní problém při spoluprokvášení. Oddělení před kvašením přináší však zpravidla senzorické přednosti.

Návod:

Před použitím ověřte bezchybný pach. Pro optimální účinek se rozmíchá MOSTREIN PORE-TEC přednostně v 3-5násobném množství vody a nechá se krátce nabobtnat. Po přidání zajistěte intenzivní rozptýlení v rmutu/moštu. Jestliže nehraje roli nízký účinek nebo zvýšené dávkování, je možné také přímé dávkování za současného intenzivního míchání před a po ošetření. Stočení z MostReinu můžete provést před nebo po kvašení, přičemž lepších výsledků se dosáhne oddělením kalů před kvašením. 

Dávkování:

150 -250 g/100 l moštu/ rmutu nebo při potřebě více. Kombinace s ErbslöhMostgelatinou nebo PrePurem přináší dodatečné přednosti pro čisté tóny. Při větším poškození jak 15 % dodatečně přidáváme Granucol GE (na % poškození 1g/100 l). Mezi přidáním jednotlivých přípravků se musí mošt/rmut míchat. Pořadí aplikace: Granucol GE - MOSTREIN PORE-TEC- Erbslöh-Mostgelatine/ PrePur.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. Před použitím promíchat.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
20 kg
Kontaktujte nás!