P00720

0 Kč s DPH

ks
Sud barikový KALINA 24 měsíců je kulatý sud vyrobený z maďarského (zemplínského) dubu. Doba zrání dřeva minimálně 24 měsíců.
Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Objem Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Dřevěný sud KALINA 24 měsíců maďarský dub Month Dried 225 l Na dotaz 17.532,90 Kč
Dřevěný sud KALINA 24 měsíců maďarský dub Month Dried 228 l Na dotaz Cena na vyžádání
Dřevěný sud KALINA 24 měsíců maďarský dub Month Dried 300 l Na dotaz Cena na vyžádání
Dřevěný sud KALINA 24 měsíců maďarský dub Month Dried 400 l Na dotaz Cena na vyžádání
Dřevěný sud KALINA 24 měsíců maďarský dub Month Dried 500 l Na dotaz Cena na vyžádání

O společnosti:

Maďarské bednářství Kalina sídlící v centru Tokajské oblasti již třetí generaci s láskou a umem svých předků vyrábí dřevěné sudy nejvyšší kvality.

Nejdůležitější etapa přípravy a výroby sudu je dokonalá znalost použitého materiálu a dobrá řemeslná zručnost.

Zemplínský dub je vysoce ceněný a vyhledávaný našimi klienty po celém světě včetně Spojených států amerických, kde dnes máme zastoupení. Vynikající surovina se kterou pracujeme je charakteristická jemnou strukturou letorostů a je dostatečnou zárukou špičkové kvality našich výrobků.

Základní filozofií naší společnosti je: spokojený zákazník je naší nejlepší značkou.

Naše moto: dřevo – oheň – víno = harmonie.

Vyrábíme sudy od 50-500 litrů.

Aromatické toastování je nedílnou součástí výroby kvalitních sudů. Je nezbytné, aby tato fáze byla plně kontrolována a tím se dosáhlo harmonického vývoje aroma se zachováním dobré struktury a sladkosti.

Lehké pálení – je určeno pro bílá plná vína u kterých chceme rozvinout ovocný charakter a získat kulatost s respektováním odrůdového a minerálního charakteru.
Střední pálení – u většiny vín rozvineme lehké kouřové a vanilkové aroma s vůni čerstvého chleba a karamelu v kombinaci s kandovaným ovocem a delikátním kořením. Pálení poskytuje vyrovnaný aromatický profil mezi sudem a vínem. Celkový charakter vína je následně jemnější s příjemným taninovým profilem.
Středně těžké pálení – větší hloubka toastování přináší kulaté příchutě jako je intenzivní vanilkový lusk, hořká čokoláda a moka, koření v kombinaci s integrovanými dubovými taniny. Stejně jako u středního pálení je toto toastování ideální pro plnější a více aromatická bílá i červená vína a všude tam kde chceme, aby víno ukázalo své bohatství a zároveň dokázalo přijmout vyvážený taninový profil.
Těžké pálení – má velký vliv na víno v prvních měsících zrání. Dlouhé zrání (12 měsíců +) je důležité u vysoce strukturovaných červených vín kdy se silné pálení integruje s vínem v průběhu času. Silné pálení zároveň dobře stabilizuje vinné antokyany a je doporučeno pro plná a extraktivní vína. Charakterem jsou potom vína s aroma černého pepře, kouřových tónů, hořké čokolády a kávy espresso.
Hybridní pálení – dnes velmi oceňovaný typ, který kombinuje dva typy toastování.

Druhy aromatických látek dřevěných sudů podle toastování:

vanilka, vanilkový lusk, karamel, tmavá čokoláda, mléčná čokoláda, kakao, toast, káva, moka, toffifee, opékané mandle, pražené ořechy, skořice, kardamom, máslovka, hřebíček, koření, kouř, kokosový ořech, francouzská vanilka, hnědý cukr, muškátový oříšek, med, pečený chléb, smetana, bílá čokoláda, lískový oříšek, espreso, pražená kávová zrna, opékané marshmallow…

Specifikace produktu a toastování:

  • kulatý sud
  • zemplínský dub
  • 5 druhů pálení
Objem (l) Druh Doba sušení (měsíců) Síla materiálu (mm) Průměr čela (cm) Průměr střed (cm) Výška (cm) Počet obručí (ks) Hmotnost (kg)
225 Bordeaux 36 32 - 33 56 69 96 6 55
228 Burgundy 36 32 - 33 60 75 88 6 55
300 36 6 - 8
400 36 8
500 36 8
Jiné velikosti na dotaz.

Volitelné příslušenství:

  • silikonová zátka
  • možnost vypálení loga společnosti, názvu, pořadového čísla
  • a další…

Dodací podmínky:

Dodací doba je ovlivněna kupní smlouvou, specifikací objednávky a sezónností produktu. Ceny jsou uvedeny bez nákladů na dopravu od dodavatele. Cena za dopravu bude účtována dle skutečných nákladů.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu. K sudu je k dispozici volitelné příslušenství, které Vám ochotně naceníme, toto příslušenství není standardní součástí dřevěného sudu.
Materiál
Maďarský dub
Objem
225 l, 228 l, 300 l, 400 l, 500 l
Pálení
LT, M, M+, HT, Hybridní
Tvar
Kulatý
Kontaktujte nás!