P00329-3

16.478 Kč s DPH

ks
KALINA je dřevěný sud na víno vyrobený z maďarského (zemplínského) dubu. Doba zrání dřeva minimálně 24 měsíců.
Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Objem Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Dřevěný sud KALINA BIG 24 měsíců maďarský dub - Objem: 300 l 300 l Na dotaz 16.478 Kč
Dřevěný sud KALINA BIG 24 měsíců maďarský dub - Objem: 300 l 400 l Na dotaz 20.293 Kč
Dřevěný sud KALINA BIG 24 měsíců maďarský dub - Objem: 300 l 500 l Na dotaz 23.596 Kč

O společnosti:

Maďarské bednářství Kalina sídlící v centru Tokajské oblasti již třetí generaci s láskou a umem svých předků vyrábí dřevěné sudy nejvyšší kvality.

Nejdůležitější etapa přípravy a výroby sudu je dokonalá znalost použitého materiálu a dobrá řemeslná zručnost.

Zemplínský dub je vysoce ceněný a vyhledávaný našimi klienty po celém světě včetně Spojených států amerických, kde dnes máme zastoupení. Vynikající surovina se kterou pracujeme je charakteristická jemnou strukturou letorostů a je dostatečnou zárukou špičkové kvality našich výrobků.

Základní filozofií naší společnosti je: spokojený zákazník je naší nejlepší značkou.

Naše moto: dřevo – oheň – víno = harmonie.

Vyrábíme sudy od 50-500 litrů.

Aromatické toastování je nedílnou součástí výroby kvalitních sudů. Je nezbytné, aby tato fáze byla plně kontrolována a tím se dosáhlo harmonického vývoje aroma se zachováním dobré struktury a sladkosti.

Lehké pálení – je určeno pro bílá plná vína u kterých chceme rozvinout ovocný charakter a získat kulatost s respektováním odrůdového a minerálního charakteru.
Střední pálení – u většiny vín rozvineme lehké kouřové a vanilkové aroma s vůni čerstvého chleba a karamelu v kombinaci s kandovaným ovocem a delikátním kořením. Pálení poskytuje vyrovnaný aromatický profil mezi sudem a vínem. Celkový charakter vína je následně jemnější s příjemným taninovým profilem.
Středně těžké pálení – větší hloubka toastování přináší kulaté příchutě jako je intenzivní vanilkový lusk, hořká čokoláda a moka, koření v kombinaci s integrovanými dubovými taniny. Stejně jako u středního pálení je toto toastování ideální pro plnější a více aromatická bílá i červená vína a všude tam kde chceme, aby víno ukázalo své bohatství a zároveň dokázalo přijmout vyvážený taninový profil.
Těžké pálení – má velký vliv na víno v prvních měsících zrání. Dlouhé zrání (12 měsíců +) je důležité u vysoce strukturovaných červených vín kdy se silné pálení integruje s vínem v průběhu času. Silné pálení zároveň dobře stabilizuje vinné antokyany a je doporučeno pro plná a extraktivní vína. Charakterem jsou potom vína s aroma černého pepře, kouřových tónů, hořké čokolády a kávy espresso.
Hybridní pálení – dnes velmi oceňovaný typ, který kombinuje dva typy toastování.

Druhy aromatických látek dřevěných sudů podle toastování:

vanilka, vanilkový lusk, karamel, tmavá čokoláda, mléčná čokoláda, kakao, toast, káva, moka, toffifee, opékané mandle, pražené ořechy, skořice, kardamom, máslovka, hřebíček, koření, kouř, kokosový ořech, francouzská vanilka, hnědý cukr, muškátový oříšek, med, pečený chléb, smetana, bílá čokoláda, lískový oříšek, espreso, pražená kávová zrna, opékané marshmallow…

Specifikace produktu a toastování:

 • kulatý sud
 • zemplínský dub
 • 5 druhů pálení
Objem (l) Materiál Doba sušení (měsíců) Síla materiálu (mm) Průměr čela (cm) Průměr střed (cm) Výška (cm) Počet obručí (ks) Hmotnost (kg)
300 zemplínský dub 24 32 - 33 85 105 98 8 83
400 zemplínský dub 24 32 - 33
500 zemolínský dub 24 32 - 33 85 105 110 8 85
Jiné velikosti na dotaz.

Volitelné příslušenství:

 • podstavec
 • degustační ventil
 • teplotní čidlo
 • nerezová dvířka
 • nerezové víko s kvasnou zátkou
 • chlazení (možnost u některých velikostí)
 • standardní povrchová úprava nebo lakování dle velikosti sudu
 • možnost vypálení loga společnosti, názvu, pořadového čísla
 • a další…

Dodací podmínky:

Dodací doba je ovlivněna kupní smlouvou, specifikací objednávky a sezónností produktu. Ceny jsou uvedeny bez nákladů na dopravu od dodavatele. Cena za dopravu bude účtována dle skutečných nákladů.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu. K sudu je k dispozici volitelné příslušenství, které Vám ochotně naceníme, toto příslušenství není standardní součástí dřevěného sudu.
Materiál
Maďarský dub
Objem
300 l, 400 l, 500 l
Pálení
LT, M, M+, HT, Hybridní
Tvar
Kulatý
Kontaktujte nás!