P00587-9

0 Kč s DPH

ks
LOUREIRO BOURGOGNE je dřevěný kulatý sud na víno vyrobený z francouzského dubu. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Objem Typ Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Dřevěný sud LOUREIRO BOURGOGNE - Objem: 228 l, Typ: Drouhin 228 l Tradition Na dotaz Cena na vyžádání
Dřevěný sud LOUREIRO BOURGOGNE - Objem: 228 l, Typ: Drouhin 228 l Ferré Na dotaz Cena na vyžádání
Dřevěný sud LOUREIRO BOURGOGNE - Objem: 228 l, Typ: Drouhin 228 l Drouhin Na dotaz Cena na vyžádání

O společnosti:

Francisco Loureiro udělal strategické rozhodnutí se přestěhovat do města St. Eugene blízko Archiac v Charente, kde založil v roce 1992 novou společnost vyrábějící dřevěné sudy. Bednářství se nachází v samém srdci oblasti vína a destilátů v blízkosti Bordeaux, ST. Emilion a Cognac.

Společnost kombinuje know-how a kvalitu a vytváří produkty, které splňují očekávání našich klientů, protože jsou vyráběny dnes vysoce hodnoceným tradičním způsobem. Společnost Loureiro je certifikovaná ISO 9001 a pracujeme v systému HACCP.

Dřevo, které používáme, pochází výhradně z francouzských lesů, s výjimkou amerického dubu, pěstovaného v lesích Missouri. Mezi naše speciality patří kombinovaný sud (tzv. Mozaika) kdy je polovina vyrobena z francouzského dubu a druhá polovina z kaštanu nebo akátu.

Dále třídíme kvalitu dřeva podle zrnitosti. Minimální doba sušení je 24 měsíců a zákazník si může vybrat zrnitost pro výrobu jeho sudu. Zrnitost dřeva je velice důležitá, tzn. čím větší, tím více taninové struktury se uvolní do vína. Vyvinuli jsme inovativní systém toastování, který se nazývá XO.

Jsme malá rodinná společnost, a to nám umožňuje vyrábět a plně kontrolovat kvalitu naší výroby.

Aromatické toastování je nedílnou součástí výroby kvalitních sudů. Je nezbytné, aby tato fáze byla plně kontrolována a tím se dosáhlo harmonického vývoje aroma se zachováním dobré struktury a sladkosti.

Lehké pálení - je určeno pro bílá plná vína u kterých chceme rozvinout ovocný charakter a získat kulatost s respektováním odrůdového a minerálního charakteru.
Střední pálení - u většiny vín rozvineme lehké kouřové a vanilkové aroma s vůni čerstvého chleba a karamelu v kombinaci s kandovaným ovocem a delikátním kořením. Pálení poskytuje vyrovnaný aromatický profil mezi sudem a vínem. Celkový charakter vína je následně jemnější s příjemným taninovým profilem.
Středně těžké pálení - větší hloubka toastování přináší kulaté příchutě jako je intenzivní vanilkový lusk, hořká čokoláda a moka, koření v kombinaci s integrovanými dubovými taniny. Stejně jako u středního pálení je toto toastování ideální pro plnější a více aromatická bílá i červená vína a všude tam kde chceme, aby víno ukázalo své bohatství a zároveň dokázalo přijmout vyvážený taninový profil.
Těžké pálení - má velký vliv na víno v prvních měsících zrání. Dlouhé zrání (12 měsíců +) je důležité u vysoce strukturovaných červených vín, kdy se silné pálení integruje s vínem v průběhu času. Silné pálení zároveň dobře stabilizuje vinné antokyany a je doporučeno pro plná a extraktivní vína. Charakterem jsou potom vína s aroma černého pepře, kouřových tónů, hořké čokolády a kávy espresso.

Druhy aromatických látek dřevěných sudů podle toastování:

Vanilka, vanilkový lusk, karamel, tmavá čokoláda, mléčná čokoláda, kakao, toast, káva, moka, toffifee, opékané mandle, pražené ořechy, skořice, kardamom, máslovka, hřebíček, koření, kouř, kokosový ořech, francouzská vanilka, hnědý cukr, muškátový oříšek, med, pečený chléb, smetana, bílá čokoláda, lískový oříšek, espresso, pražená kávová zrna, opékané marshmallow…

Specifikace produktu a toastování:

  • Kulatý sud
  • Francouzský dub
  • 6 druhů pálení
Typ Objem (l) Síla materiálu (mm) Průměr čela (cm) Průměr střed (cm) Výška (cm) Počet obručí (ks)
Tradition 228 27 60 72 89 6 / 8
Ferré 228 27 60 72 89 6 / 8
Drouhin 228 27 60 72 89 6 a 4 loukotě
Jiné velikosti na dotaz.

Volitelné příslušenství:

  • Silikonová zátka
  • Možnost vypálení loga společnosti, názvu, pořadového čísla
  • a další…

Dodací podmínky:

Dodací doba je ovlivněna kupní smlouvou, specifikací objednávky a sezónností produktu. Ceny jsou uvedeny bez nákladů na dopravu od dodavatele. Cena za dopravu bude účtována dle skutečných nákladů.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí odpovídat skutečnému produktu. K dispozici je volitelné příslušenství, které Vám ochotně naceníme, toto příslušenství není standardní součástí dřevěného sudu.

Materiál
Francouzský dub
Objem
228 l
Tvar
Kulatý
Kontaktujte nás!