P00611-3

31.265 Kč s DPH

Na objednávku

ks
VINEA ECLAT je dřevěný sud na víno vyrobený z francouzského dubu. Přináší výraznou chuť ovoce. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Objem Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Dřevěný sud VINEA ECLAT - Objem: 400 l 225 l Na objednávku 23.204 Kč
Dřevěný sud VINEA ECLAT - Objem: 400 l 300 l Na objednávku 26.939 Kč
Dřevěný sud VINEA ECLAT - Objem: 400 l 400 l Na objednávku 31.265 Kč
Dřevěný sud VINEA ECLAT - Objem: 400 l 500 l Na objednávku 44.637 Kč

O společnosti:

Společnost Vinea, kterou v roce 1994 založil Jean-Christophe VARRON, byla vždy schopna sledovat vývoj světového odvětví vína tím, že nabízí vysoce kvalitní produkty pro zrání vín. Od svého vzniku se společnost Vinea specializuje na výrobu dřevěných sudů se zajímavým aromatickým profilem pro odvětví vína a destilátů. Posláním společnosti je navrhnout, vyrábět a prodávat dubové sudy a enologické produkty s vysokou přidanou hodnotou a organoleptickou kvalitou.

Společnost se nachází na jihozápadě Francie ve městě Staint-Germain-de-Lusignan, kde byla postavena a vybavena na základě zkušeností a vize svého tvůrce a manažera Jean-Christophe Varrona, který má mezinárodní pověst postavenou na zkušenostech s více než 30letou praxí v bednářském oboru. Hlavní linie výzkumu JCV je vyvíjení inovativní metody pálení a moderní trendy při výrobě dřevěných sudů, které utváří celkový organoleptický charakter vín zrajících v dřevěných sudech svoji silnou identitou. Na konci dodavatelského řetězce Vinea přináší to nejlepší do každého vína – od základní suroviny a pro výběrová vína. Společnost vede své dodavatele suroviny tak, aby byla schopná předat to nejlepší svým obchodním partnerům na celém světě.

Inovativní proces keramického pálení dubového dřeva – exkluzivní technologický vývoj společnosti Vinea – vznikl v roce 2007 a vychází s ambicí zvládnout transformaci (karamelizaci) cukrů ve dřevě přes teplo, a tak pozvednout čistotu aromatických látek při současném omezení nepříjemných a nevýhodných tónů kouřového charakteru, které jsou charakteristické pro tradiční historický proces toustování dřeva. Keramické pálení umožňuje rovnoměrnou penetraci a selektivní hloubkovou difúzi tepla během operace toastování dubového dřeva. Tato exkluzivní technologie je navíc charakterizována vysokou reprodukovatelností. Je to všechno o řízení tepla!

Produkty Vinea zpracované pomocí keramického toastování – Éclat Barrels a Aromoak Wood Oenological Products – jsou ideální pro výrobce vín, kteří hledají čistotu, svěžest, sladkost, integraci dřeva a úctu k ovoci.

Vinea se spoléhá na dovednosti svých partnerských dodavatelů při pečlivém výběru dřeva z dubových lesů, což je především záruka kvality sudů a dřevařských výrobků Aromoak ŒNOLOGICAL WOOD. Nakupujeme dřevo (Quercus Sessiflora) s jemnou nebo velmi jemnou zrnitostí (letorosty) pouze přes Národní úřad lesů Francie (National Forests Office of France). Nákup amerického dřeva jsme svěřili expertnímu pracovníkovi podle našeho „Mendocino quality charter“. Respektování tradice nebo inovace: při výrobě našich značek Mendocino (americký dub), Magjar (východní evropské duby) a Artizana in Fine (francouzský dub) se využívají tradiční systém toastování v otevřeném procesu.

Pro řadu Éclat využíváme exkluzivní, inovativní systém toastování keramickou metodou.

Aromatické toastování je nedílnou součástí výroby kvalitních sudů. Je nezbytné, aby tato fáze byla plně kontrolována a tím se dosáhlo harmonického vývoje aroma se zachováním dobré struktury a sladkosti.

Lehké pálení – je určeno pro bílá plná vína u kterých chceme rozvinout ovocný charakter a získat kulatost s respektováním odrůdového a minerálního charakteru.
Střední pálení – u většiny vín rozvineme lehké kouřové a vanilkové aroma s vůni čerstvého chleba a karamelu v kombinaci s kandovaným ovocem a delikátním kořením. Pálení poskytuje vyrovnaný aromatický profil mezi sudem a vínem. Celkový charakter vína je následně jemnější s příjemným taninovým profilem.
Středně těžké pálení – větší hloubka toastování přináší kulaté příchutě jako je intenzivní vanilkový lusk, hořká čokoláda a moka, koření v kombinaci s integrovanými dubovými taniny. Stejně jako u středního pálení je toto toastování ideální pro plnější a více aromatická bílá i červená vína a všude tam kde chceme, aby víno ukázalo své bohatství a zároveň dokázalo přijmout vyvážený taninový profil. 
Těžké pálení – má velký vliv na víno v prvních měsících zrání. Dlouhé zrání (12 měsíců +) je důležité u vysoce strukturovaných červených vín kdy se silné pálení integruje s vínem v průběhu času. Silné pálení zároveň dobře stabilizuje vinné antokyany a je doporučeno pro plná a extraktivní vína. Charakterem jsou potom vína s aroma černého pepře, kouřových tónů, hořké čokolády a kávy espresso.

Druhy aromatických látek dřevěných sudů podle toastování:

vanilka, vanilkový lusk, karamel, tmavá čokoláda, mléčná čokoláda, kakao, toast, káva, moka, toffifee, opékané mandle, pražené ořechy, skořice, kardamom, máslovka, hřebíček, koření, kouř, kokosový ořech, francouzská vanilka, hnědý cukr, muškátový oříšek, med, pečený chléb, smetana, bílá čokoláda, lískový oříšek, espreso, pražená kávová zrna, opékané marshmallow…

Specifikace produktu a toastování:

  • kulatý sud
  • francouzský dub
Objem (l) Materiál Doba sušení (měsíců) Síla materiálu (mm) Průměr čela (cm) Průměr střed (cm) Výška (cm) Počet obručí (ks) Hmotnost (kg)
225 francouzský dub 26 22-27 56 69 95 6-8 47
300 francouzský dub 26 27 63 77 100 6-8 60
400 francouzský dub 26 27 72 87 105 6-8 70
500 francouzský dub 26 27 77 94 110 6-8 82

Volitelné příslušenství:

  • podstavec
  • silikonová zátka
  • možnost vypálení loga společnosti, názvu, pořadového čísla
  • a další…

Dodací podmínky:

Dodací doba je ovlivněna kupní smlouvou, specifikací objednávky a sezónností produktu. Ceny jsou uvedeny bez nákladů na dopravu od dodavatele. Cena za dopravu bude účtována dle skutečných nákladů.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí odpovídat skutečnému produktu. K dispozici je volitelné příslušenství, které Vám ochotně naceníme, toto příslušenství není standardní součástí dřevěného sudu.

Materiál
Francouzský dub
Objem
225 l, 300 l, 400 l, 500 l
Tvar
Kulatý
Kontaktujte nás!