FE11

804 Kč s DPH

ks
GV S107 jsou kvasinky určeny pro prémiová bílá vína. Doporučují se pro vinaře, kteří se snaží produkovat vína kulatější a aromaticky složitější. Kvasinky jsou charakteristické podporou květinových a ovocných vyšších alkoholů a esterů. Více >>
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky GV S107 500 g Skladem 804 Kč

Složení:
Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. cerevisiae.

Popis:
GV S107 kvasinky byly selektovány v 6 různých portugalských vinařských oblastech z 1 500 izolačních kmenů během 3 let. Mají schopnost zvýšit kvalitu prémiových bílých vín. Doporučují se pro vinaře, kteří se snaží produkovat vína kulatější a aromaticky složitější. Požívají se pro výběrová bílá vína vhodná pro zrání, vyrobena ze zralých plodů, fermentovaných v sudech, zrající na kalech. Kvasinky doporučujeme všude tam, kde vinař preferuje strukturu před primárním aromatickým profilem. Jsou charakteristické podporou květinových a ovocných vyšších alkoholů a esterů. Mají střední požadavek na výživu. Nepoužívejte do moštu, kde hrozny byly nedávno ošetřeny postřikem na bázi mědi a síry.

Návod:
Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem a moštem/rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:
20-30 g/hl mošty, rmuty

Upozornění:
Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:
Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:
Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

V případě že jste nenašli potřebné informace:
použijte výše uvedený kontaktní formulář "máte dotaz?"
☎ CZ + 420 720 540 307, SK + 421 948 923 425
✉ info@harapes.cz
nebo nás navštivte na prodejně, kde vám vše rádi vysvětlíme

Kontaktujte nás!