P00374

748 Kč s DPH

ks
LINYEAST CITRUS jsou kvasinky doporučené pro bílá aromatická vína a všude tam, kde požadujeme vysoký aromatický profil. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky LINYEAST CITRUS 500 g Na dotaz 748 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. cerevisiae.

Popis:

LINYEAST CITRUS jsou kvasinky selektovány na základě laboratorních testů. Jsou doporučeny pro bílá aromatická vína a všude tam, kde požadujeme vysoký aromatický profil. Kvasinky jsou doporučeny pro fermentaci velmi čistých odrůdových moštů, kdy výrazným způsobem podporují čistotu aroma. Pracují v systému „self-life aroma“, mají krátkou latentní fázi, dobrou fermentační kinetiku i při nízkých teplotách, teplota fermentace kvasinek od 14 °C a střední potřeba výživy.

Návod:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem, moštem a rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor. 

Dávkování:

20-40 g/hl mošty

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!