P00401

868 Kč s DPH

ks
LINYEAST CBT jsou kvasinky doporučené pro výrobu červených vín s ovocným charakterem. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky LINYEAST CTB 500 g Na dotaz 867,10 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. cerevisiae.

Popis:

Kvasinky LINYEAST CBT jsou selektovány na základě laboratorních testů a jsou doporučeny pro výrobu červených vín s ovocným charakterem a důrazem na aroma čerstvého ovoce. Výsledkem je elegantní a harmonické víno. Kvasinky mají nízkou schopnost absorbovat polyfenoly, přispívají k barvám červených vín, což bude mít za následek intenzivní tmavé barvy. Jsou doporučeny pro fermentaci červených vín podporující aromatický profil, stabilitu barvy a tříslovin ve víně. Mají dobrou produkci glycerolu. Rozvíjejí odrůdové aroma, integrují tóny červeného a sušeného ovoce doplněné jemnou kořenitostí.

Návod:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem, moštem a rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:

20-40 g/hl rmuty

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a poža-dované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte.
Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maxi-mální aktivitu v průběhu 24 měsíců.
Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!