P00381-1

807,30 Kč s DPH

ks
LINYEAST VARIETAL jsou kvasinky doporučené pro bílá aromatická vína a všude tam, kde požadujeme odrůdový charakter. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky LINYEAST VARIETAL - Hmotnost: 500 g 500 g Na dotaz 807,30 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. cerevisiae.

Popis:

Kvasinky LINYEAST VARIETAL jsou selektovány na základě laboratorních testů. Jsou doporučeny pro bílá aromatická vína a všude tam, kde požadujeme odrůdový charakter.

Návod:

Kvasinky LINYEAST VARIETAL mají schopnost metabolizovat různé aminokyseliny a lipidy, které podporují produkci fermentačních esterů. Výsledné víno je charakteristické svojí čerstvou, ovocnou a minerální vůní. Kvasinky mají doporučenou optimální teplotu fermentace 14-18 °C. Alkoholová tolerance 15 objemových procent. Mají střední latentní fázi. Vynikající tolerance na SO2.

Použití:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem, moštem a rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:

20-40 g/hl mošty

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!