FE15

1.016 Kč s DPH

ks
NDA 21 jsou kvasinky doporučeny pro výrobu harmonických, silných a ovocných červených vín. Kvasinky produkují komplexní a zajímavý buket díky střední produkci vyšších alkoholů. Jsou doporučeny pro výrobu harmonických, velkých a ovocných červených vín. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky NDA 21 500 g Skladem 1.016 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp cerevisiae.

Popis:

NDA 21 jsou kvasinky, které byly selektovány ze spontánní fermentace v oblasti Nero d’Avola na Sicílii. Tento kmen je výsledkem 4letého výzkumu Regional Institute of Wine & Vine ve spolupráci s prestižními společnostmi produkující víno. Kvasinky byly selektovány jako silný fermentor s rychlou kinetikou. Produkují komplexní a zajímavý buket díky střední produkci vyšších alkoholů. Jsou doporučeny pro výrobu harmonických, silných a ovocných červených vín. Mají vysokou produkci glycerolu a jsou charakteristické nízkou absorpcí barvících pigmentů buněčných stěn umožňující vyrábět vína s intenzivní barvou. Mají střední potřebu výživy.

Návod:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem a moštem/rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:

20 g/hl rmuty

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!