ER0037

1.181 Kč s DPH

ks
OENOFERM BE-RED je čistá kultura kvasinek k prokvášení barevně intenzivních a strukturovaných červených vín. Spektrum aroma připomíná tmavé bobule a čokoládu. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky OENOFERM BE-RED 500 g Na dotaz 1.181 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae.

Popis: 

OENOFERM BE-RED je čistá kultura kvasinek k prokvášení barevně intenzivních a strukturovaných červených vín. Spektrum aroma připomíná tmavé bobule a čokoládu. Kmen kvasinek byl rozmnožen na médiích výživy s certifikátem bio. Následné sušení a balení se provádí podle nařízení EU-Öko 834/2007 a nařízení (ES) 1254/2006. OENOFERM BE-RED se osvědčil při mnohačetném kvašení jako vynikající k výrobě tradičních a bio certifikovaných červených vín. Díky systému enzymu, který je kvasinkám vlastní, podporuje OENOFERM BE-RED macerační aktivitu na rmutu. Doporučené teplotní rozmezí pro optimální průběh kvašení a senzoriku se pohybuje od 22 do 32 °C. Tolerance alkoholu činní až 15,5 % objem. OENOFERM BE-RED podporují biologické odbourání kyselin (BOK).

Návod:

ENOFERM BE-RED pomalu promícháme a necháme 20 minut bobnat. Kvasinkovou suspenzi, která z pravidla lehce pění, za stálého míchání přidáme do celého objemu. Aby se zabránilo poškození buněk kvasinkovým šokem, rozdíl teplot mezi vlažnou suspenzí a chladným moštem nesmí být více jak 8 ° C. Pro optimalizaci zásoby výživných látek v moštu se doporučuje použít VitaFerm Bio. 

Dávkování:

Dávka 20 – 40 g OENOFERM BE-RED na 100 kg rmutu vyprodukuje optimální populaci pro plynulý začátek kvašení a dominanci nad jinými divokými kulturami kvasinek. POUŽITÍ Rehydratace OENOFERM BE-RED se provádí v cca 10násobném množství směsi moštu a vody 1:1, při teplotě 35 – 37 °C. O

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení spotřebujte během 2-3 dnů. Chraňte před slunečním zářením. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!