ER0035

714 Kč s DPH

ks
OENOFERM STRUCTURE je speciální, sušená, čistá kultura kvasinek Saccharomyces cerevisiae k produkci červených vín s vysokou hustotou taninu. Podporuje uvolnění barvy a významné taniny obsažené v bobulích. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky OENOFERM STRUCTURE 500 g Na dotaz 714 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae.

Popis: 

OENOFERM STRUCTURE je speciální, sušená, čistá kultura kvasinek Saccharomyces cerevisiae k produkci červených vín s vysokou hustotou taninu. Podporuje uvolnění barvy a významné taniny obsažené v bobulích. OENOFERM STRUCTURE je obzvláště vhodný k výrobě silných a taninově pevných červených vín. Přitom vznikající taninová struktura nepůsobí rušivě, ale je harmonicky zapojena do chuťové struktury. Taniny podporují strukturu červených vín a plně se uplatňuje třešňové, bobulové a ořechové aroma. Po alkoholovém kvašení se snadno zahajuje požadované biologické odbourání kyselin s BioStart kulturou. Příznivá teplota kvašení pro kvasný průběh a senzoriku: 18 - 28 °C. Tolerance alkoholu: 15 % objem.

Návod:

Rehydratace OENOFERM STRUCTURE se provádí v cca 10 násobném množství vlažné směsi moštu a vody v poměru 1:1 (37 – 42 °C). OENOFERM STRUCTURE pomalu promíchat a nechat 20 minut bobtnat. Kvasinková suspenze se pak přidá za míchání do celé nádrže. Rozdíl teplot mezi teplou kvasinkovou suspenzí a chladným moštem by neměl činit víc jak 8 °C. Jinak může dojít k takzvanému tepelnému šoku kvasinek a mnoho kvasinkových buněk se poškodí. Aby kvasinky včas zesílily do své vitality, přidá se do rehydrované suspenze po cca 10 minutách biologický aktivátor kvasinek a výživa kvasinek VitaDrive F3 ve stejném množství jako kvasinky. Na počátku kvasného procesu zkontrolovat teplotu, aby se kvasný proces držel na potřebné úrovni.

Dávkování:

Přidání 20 – 30 g OENOFERM STRUCTURE na 100 l vyprodukuje optimální množství životaschopných kvasinkových buněk na ml moštu. Tato vysoká hustota buněk garantuje okamžitý začátek kvasného procesu a dominaci nad divokou kulturou kvasinek. 

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení spotřebujte během 2-3 dnů. Chraňte před slunečním zářením. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!