ER0044

997 Kč s DPH

ks
OENOFERM X-THIOL je hybrid kvasinek bez GMO z vlastní selekce. Silně kvasící kmeny Bayanus, tolerantní na alkohol. Tvorba komplexního aroma kvašení se svěžím ovocným buketem (červený grapefruit a černý rybíz). Zesílená produkce aroma zralého ovoce (jako marakuja). Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky OENOFERM X-THIOL 500 g Na dotaz 997 Kč

Složení:

Hybrid kvasinek.

Popis:

OENOFERM X-THIOL je hybrid kvasinek bez GMO z vlastní selekce. Pomocí fúze protoplastů byly zdokonaleny pozitivní vlastnosti dvou různých kmenů Saccharomyces cerevisiae:
  • Silně kvasící kmeny Bayanus, tolerantní na alkohol.
  • Tvorba komplexního aroma kvašení se svěžím ovocným buketem (červený grapefruit a černý rybíz).
  • Zesílená produkce aroma zralého ovoce (jako marakuja).
OENOFERM X-THIOL má nízký nárok na výživu a vytváří málo SO2. Tyto kvasinky se přednostně doporučují do bílých vín na odrůdy Sauvignon blanc, Scheurebe, Verdejo, Ryzlink, Veltlínské zelené, Manseng a Colombard. Dále se výborně hodí ke zvýšení zralého exotického výrazu rosé vín. Teplota kvašení < 15 °C 18 – 22 °C Aromatika styl „chladného podnebí“ zvýšení ovocné thiolové aromatiky 4MMP, 3-MH zejména A3MH. Aromatika vín bude čistější a výraznější.

Návod:

Je vhodné použít při rehydrataci kvasinek biologický aktivátor kvasinek VitaDrive F3 ve stejném množství jaké je množství kvasinek, aby kvasinky dodatečně a včas posílily svou vitalitu. Podle stavu výživy v moštu doporučujeme použít výživu kvasinek řady Vitamon nebo VitaFerm. 

Dávkování:

Doporučujeme 20 – 40 g OENOFERM X-THIOL na 100 l moštu, aby se dosáhlo optimálního množství životaschopných kvasinkových buněk. To zajistí dobrý start kvasného procesu a dominanci nad divokou vedlejší kulturou kvasinek. 

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení spotřebujte během 2-3 dnů. Chraňte před slunečním zářením. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!