ER0033

934 Kč s DPH

ks
OENOFERM X-TREME je hybrid kvasinek z kmenů kvasinek Bayanus - mimořádně silně kvasící, tolerantní na chlad. Kmen podporující univerzální stylistiku aroma ve směru minerality. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky OENOFERM X-TREME 500 g Na dotaz 934 Kč

Složení:

Hybrid kvasinek z kmenů kvasinek Bayanus - mimořádně silně kvasící, tolerantní na chlad. Kmen podporující univerzální stylistiku aroma ve směru minerality.

Popis: 

OENOFERM X-TREME je hybrid kvasinek bez GMO z vlastní selekce, vyrobený pomocí fúze protoplastů dvou různých kmenů kvasinek Saccharomyces cerevisiae. OENOFERM X-TREME spojuje pozitivní vlastnosti dvou kmenů: 1. Kmen Bayanus - mimořádně silně kvasící, tolerantní na chlad. 2. Kmen podporující univerzální stylistiku aroma ve směru minerality, s dobře zahrnutými ovocně- květinovými, kořenitými komponenty. OENOFERM X-TREME má nízký nárok na výživu a vytváří málo SO2. OENOFERM X-TREME má stabilizované vlastnosti na kyseliny a může zpomalit biologické odbourání kyselin. Na patře kvasinky podpoří charakter moderních vín s minerálními náznaky. Svěží, odrůdové ovoce se aromaticky upevní díky „X-trémnímu“ kořenitému charakteru. Aroma je v nose i na patře intenzivní. OENOFERM X-TREME se používá přednostně pro bílé burgundské odrůdy (Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay), u ryzlinků, sylvánů a Sauvignonu blanc. OENOFERM X-TREME je vhodný také pro klasický, ovocný Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a muškáty.

Návod:

Rehydratace OENOFERM X-TREME se provádí v cca 10násobném množství vlažné směsi moštu a vody v poměru 1:1 (37 – 42 °C). Oenoferm® X-treme pomalu promíchat a nechat 20 minut bobtnat. Během míchání se pak kvasinková suspenze do celé nádrže. Rozdíl teplot mezi teplou kvasinkovou suspenzí a chladným moštem by neměl činit víc jak 8 °C. Jinak může dojít k takzvanému tepelnému šoku kvasinek a mnoho kvasinkových buněk se poškodí. Aby kvasinky včas zesílily do své vitality, přidá se do rehydrované suspenze po cca 10 minutách biologický aktivátor kvasinek a výživa kvasinek VitaDrive F3 ve stejném množství jako kvasinky. Na počátku kvasného procesu zkontrolovat teplotu, aby se kvasný proces držel na potřebné úrovni. 

Dávkování:

Přidání 20 – 30 g OENOFERM X-TREME vyprodukuje optimální množství životaschopných kvasinkových buněk na ml moštu. Tato vysoká hustota buněk garantuje okamžitý začátek kvasného procesu a dominanci nad divokou kulturou kvasinek. 

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení spotřebujte během 2-3 dnů. Chraňte před slunečním zářením. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!