OE34

749 Kč s DPH

Skladem

ks
VIN-O-FERM PDM jsou kvasinky doporučeny pro komplexní bílá šumivá vína s velkou finesou. Umožňují expresi odrůdových komplexních vůní původního aroma vinné révy a přináší intenzivní květinové a ovocné tóny. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. bayanus.

Popis:

VIN-O-FERM PDM jsou kvasinky doporučeny pro komplexní bílá šumivá vína s velkou finesou. Jsou schopné fermentovat při nízké teplotě pro zachování plného aroma. Jsou vhodné pro opětovné kvašení v láhvi nebo v tlakové nádobě. Kvasinky jsou doporučeny pro restartování fermentace. Umožňují expresi odrůdových komplexních vůní původního aroma vinné révy a přináší intenzivní květinové a ovocné tóny. Zlepšují vlastnosti šumivého vína dlouhotrvajícím perlením. Produkují významné množství glycerolu a jsou odolné vůči vyšším hodnotám CO2.

Návod:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem a moštem/rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:

15-25 g/hl mošty, vína

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!