OE37

749 Kč s DPH

Skladem

ks
VIN-O-FERM PRIMEUR jsou kvasinky doporučeny pro fermentaci mladých červených vín typu „Primeur style“. Jsou vhodné pro karbonickou maceraci. Vytváří typické primární vůně tropického ovoce, lesních plodů a květinového aroma. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. cerevisiae.

Popis:

VIN-O-FERM PRIMEUR jsou kvasinky doporučeny pro fermentaci mladých červených vín typu „Primeur style“. Jsou vhodné pro karbonickou maceraci. Karbonickou macerací rozumíme způsob výroby červeného vína pomoci kvašení celých, neporušených nebo částečně pomačkaných modrých hroznů v atmosféře oxidu uhličitého. Mošt kvasí uvnitř celých bobulí a vzniká svěží, světleji zabarvené červené víno s bohatým ovocným aromatickým profilem. Kvasinky umožňují rychlé zahájení fermentace i při nízké teplotě pro zachování aromatických látek dané odrůdy. Podukují průměrné množství glycerolu a mají dobré výsledky i při výrobě růžových vín. Vytváří typické primární vůně tropického ovoce, lesních plodů a květinového aroma.

Návod:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem a moštem/rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:

15-25 g/hl mošty, rmuty

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!