FE09

800 Kč s DPH

ks
VR 44 jsou kvasinky vhodné pro fermentaci vín, které umožňují výrobu prestižních červených vín s odrůdových charakterem. Podmínkou je řízená fermentace. Jsou obzvláště oblíbené pro odrůdu Chardonnay. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Kvasinky VR 44 500 g Na dotaz 800 Kč

Složení:

Kmen Saccharomyces cerevisiae spp. bayanus.

Popis:

VR 44 jsou kvasinky, které byly selektovány pro své vynikající fermentační schopnosti a velkou odolnost vůči extrémním podmínkám při výrobě vína. Mají široký rozsah optimální teploty fermentace 10-40 °C, výbornou asimilaci fruktózy, nízké nároky na dusík a vysokou toleranci na alkohol do 16 objemových procent. Kvasinky umožňují výrobu prestižních červených vín s odrůdových charakterem. Velice zajímavého výsledku dosáhnete u bílých vín. Podmínkou je řízená fermentace. Jsou obzvláště oblíbené pro odrůdu Chardonnay. Doporučujeme pro sekundární kvašení tradičním způsobem v lahvi nebo v tanku. Kvasinky jsou vhodné pro opětovné rozkvašení.

Návod:

Rehydrataci kvasinek provádějte v teplé vodě s cukrem (1-2 %) o teplotě 30-35 °C. Po 30 minutách promíchejte a postupně aplikujte do celého objemu. Teplotní rozdíl mezi zákvasem a moštem/rmutem by měl být maximálně do 8 °C. Pro ulehčení množení kvasinek by roztok neměl obsahovat více jak 2 % cukru a měl by se opatrně provzdušnit. Doporučujeme přidat fermentační aktivátor.

Dávkování:

15-25 g/hl rmuty, červená vína
30-40 g/hl restart
15-40 g/hl sekundární fermentace

Upozornění:

Dávku určujeme na základě kvality sklízených hroznů, teploty, přítomnosti inhibitorů kvašení (síra, fungicidy…), cukernatosti a požadované rychlosti rozkvašení.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Otevřené balení ihned spotřebujte. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 36 měsíců. Pozor na vlhkost prostředí.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!