ER0027

717 Kč s DPH

ks
METAGUM je speciálně připravená směs vysoce esterifikované kyseliny metavinné a arabské gumy. Tyto dva komponenty vzájemně provázené umožňují dlouhodobou stabilitu vína vůči krystalickým zákalům. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Stabilizace METAGUM 1 kg Skladem 717 Kč

Složení:

Směs vysoce esterifikované kyseliny metavinné a arabské gumy.

Popis:

METAGUM je speciálně připravená směs vysoce esterifikované kyseliny metavinné a arabské gumy. Tyto dva komponenty vzájemně provázené umožňují dlouhodobou stabilitu vína vůči krystalickým zákalům. Směs dlouhodobě zabraňuje vypadávání vinného kamene a vinanu vápenatého. Zvyšuje stabilitu i při vyšší teplotě skladovaného vína. Vylepšuje organoleptické vlastnosti vína a současně u červených vín zvyšuje stabilitu barviva. Díky použití směsi METAGUM se zlepšují organoleptické vlastnosti vína a u červených vín se zvyšuje stabilita barviva.

Návod:

METAGUM se rozpustí ve 20násobném množství vína. Po hodině stání se roztok za intenzivního míchání vlije do celého objemu. Optimální esterifikace přípravku ztěžuje do určité míry rozpouštění, proto je nutné dokonalé rozptýlení v celém objemu ošetřovaného vína. Vysoký stupeň esterifikace výrobku je možné pozorovat i při vlití roztoku do celkového objemu ošetřovaného vína. Způsobí totiž mléčný zákal, který je tím intenzivnější, čím více rozpuštěného vinného kamene víno obsahuje. Není však třeba mít obavy, protože zákal po chvilce stání natrvalo zmizí. Ošetření je potřeba provést 2–3 dny před plněním. Před ošetřením musí být víno patřičně vyčiřené bentonitem. Doporučuje se použít NACALIT. Hlavně vysoký obsah bílkovin může způsobit následné komplikace, protože ošetřením se změní hodnota pH tak, že bílkoviny mohou vypadnout ve formě zákalu.

Dávkování:

Doporučené a zároveň maximálně povolené dávkování je 10 g/100 l vína. 

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. Před použitím promíchat.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Kontaktujte nás!