HA14

6.495 Kč s DPH

Skladem

ks
PENTAN COLOR je směs taninů z dubu, Quebracho (Schinopsis lorentzii), Tary, zeleného čaje a hroznů. Největší kvalita směsného taninu určená pro rmuty červených vín. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.

Složení:

Směs sušených taninů z dubu, Quebracho, Tary, zeleného čaje a hroznů.

Popis:

PENTAN COLOR je směs taninů speciálně formulována pro efektivní zvýšení aktivity jednotlivých taninů. Stabilizuje barvy červených vín. Zlepšuje strukturu vín a odolnost produktu před oxidací. Vína ošetřená tímto produktem se stávají komplexnější a plnější. Směs taninů denaturuje frakce oxidačních enzymů. Používá se počátkem macerace a v období stáčení vín. Pro inaktivaci oxidačních enzymů aplikujte co nejdříve na hrozny. Pro zlepšení fenolické struktury vína použijte vyšší dávky taninu.

Návod:

Rozpusťte požadované množství v 10násobném množství teplé vody a následně aplikujte do celého objemu. Nepoužívejte kovové předměty ani tvrdou vodu. Použijte maximálně 10 dnů před lahvováním. Při aplikaci do vína může dojít k reakci s nestabilními proteiny.

Dávkování:

10-30 g/hl rmuty, vína 
Na začátku fermentace, stabilizace volných radikálů a inaktivace oxidačních enzymů. Pro zlepšení barvy a fenolické stability může vyžadovat vyšší dávky.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na nežádoucí aroma.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
1 kg
Kontaktujte nás!