ER0039

420 Kč s DPH

ks
VITAMON CE kompenzuje ztrátu vnitřní plochy způsobenou silným odkalením moštu. Dodatečně VITAMON CE vyrovnává ztrátu minerálních látek a vitamínů. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.
Hmotnost Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
Výživa VITAMON CE 1 kg Na dotaz 420 Kč

Složení:

Popis:

VITAMON CE kompenzuje ztrátu vnitřní plochy způsobenou silným odkalením moštu. Dodatečně VITAMON CE vyrovnává ztrátu minerálních látek a vitamínů. Podíl celulózy zabrání dalšímu zastavení kvašení kvůli malému povrchu. Zvětšení vnitřní plochy podílem celulózy prospívá kvasinkám, katalyzuje látkovou výměnu. Váznoucímu kvašení nebo zastavení se zabrání a podpoří se jistý kvasný průběh. Vysoce efektivní kombinovaný přípravek se skládá z diamonium fosfátu, vitamínu B1 plus upraveného podílu kvasinek a podílu buněk a celulózy, které stimulují kvasinky. Tím se zvýší nabídka volného asimilovatelného dusíku, který podporuje množení a rozsáhle adsorbuje substance zpomalující kvašení. Podpora kvasinek pro bezporuchové prokvašení bez zbytkového cukru a pro čisté tóny silně odkalených moštů způsobené např.:
  • flotací
  • silnou sedimentací
  • odstředěním
  • ostrou filtrací moštu
VITAMON CE je úspěšná novinka k prevenci zastavení kvašení z důvodu silného odkalení moštů. Aplikací VITAMON CE se zvýší asimilovatelný dusík pro kvasinkové buňky a podpoří se schopnost jejich množení. Také budou sníženy jak substance rušící kvašení zbytky postřiků a mastné kyseliny, tak také bude stimulován výkon kvasinek. Zejména celulóza způsobí jemným rozptýlením zvýšení vnitřního povrchu a nabízí ve spojení s kvasinkami dodatečný katalytický potenciál. Také se redukuje sklon k sirce. Mimo to se dodatečně uspoří i SO2 . VITAMON CE během skladování nevytváří hrudky.

Návod:

VITAMON CE rozpustit buď v moštu nebo ve vodě a přidat do moštu. Dbejte na dobré rozptýlení. Celkovou dávku je možné také rozdělit, první polovinu před začátkem kvašení a druhou polovinu během první třetiny kvašení. 

Dávkování:

Díky složení VITAMON CE je zákonem stanovena maximální povolená dávka 60 g/100 l. Pro optimální zásobení moštu se povolená maximální dávka 60 g/ 100 l přidá pokud možno před začátkem kvašení. Podle průběhu kvašení, zásoby živin nebo u stresované suroviny, lze doplňkově dávkovat do 1. třetiny kvašení 30 – 50 g/100 l Viatmonu A. Doporučujeme zásobu živin v moštu prověřit jednoduchým testem na kvasinkami využitelný dusík z Erbslöh EasyLab.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete.
Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců.
Pozor na nežádoucí aroma.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.
Hmotnost
500 g
Kontaktujte nás!