P00816

1.329 Kč s DPH

Skladem

ks
SULFO je anorganická sloučenina. Přípravek chrání proti růstu divokých mikroorganismů a působí jako účinný antioxidant, čímž chrání barvu, chuť a vůni vína. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.

Složení:

Disiřičitan draselný.

Popis:

SULFO je bílý krystalický prášek se štiplavým sirným pachem. Používá se hlavně jako antioxidant a také k chemické sterilizaci. Je běžným aditivem (jako přídavná látka pro použití v potravinách má označení E224) do moštů a vín, kde uvolňuje oxid siřičitý SO2 („síření“). Chrání proti růstu divokých mikroorganismů a působí jako účinný antioxidant, čímž chrání barvu, chuť a vůni vína. Volný SO2 zabraňuje enzymatickým oxidacím, které mohou následně negativně ovlivnit kvalitu výsledného produktu. 

Návod:

Dávku aplikujte dle technologické povahy operace.

Dávkování:

Doporučené ošetření v počátečním stádiu výroby v rozmezí 10-20 g/hl. Dávka se určuje na základě posouzení kvality vstupního materiálu (napadení plísní, poškození hroznů) a dané technologii výroby. V období dalších technologických operací výroby doporučujeme vždy zkontrolovat obsah volného SO2 a následně upravit aplikované množství v závislosti na dané odrůdě a technologickém stavu produktu. Obecně se doporučuje dávkování tak, aby jeho volná forma byla v rozmezí 30-50 mg/l.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na nežádoucí aroma.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
10 kg
Kontaktujte nás!