P00133

1.399 Kč s DPH

Skladem

ks
VINOMIX je komplexní výživa doporučená pro alkoholovou fermentaci. Dodání aminokyselin v průběhu fermentace je velmi důležité při biosyntéze látek důležitých při tvorbě aroma. Více >>
kontakt +420 720 540 307
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 8:00 do 16:00 h.

Složení:

Extrakt z kvasinek vyrobených fermentací Saccharomyces cerevisiae speciálně selektovaných pro vinařský průmysl.

Popis:

VINOMIX obsahuje vysoký podíl dusíkatých látek, aminokyselin, vitamínů a minerálních látek, zajišťující kompletní kvašení bez vedlejších produktů. Svým složením podpoří aromatický profil vína. Dodání aminokyselin v průběhu fermentace je velmi důležité při biosyntéze látek důležitých při tvorbě aroma. Vyšší alkoholy vznikají ve víně během kvašení a jsou zastoupeny v malém množství (150–700 mg/l). Jejich vznik závisí na obsahu aminokyselin v moštu. Mají význam pro tvorbu aromatických složek vína. Přípravek přináší větší jemnost a aromatickou intenzitu ve srovnání s přidáním pouze anorganického dusíku.

Návod:

Rozpusťte potřebné množství přípravku v 10násobném množství vody nebo moštu. Následně celé množství přidejte do fermentační nádrže za stálého míchání. Aplikujte v 1/3 fermentace pro optimalizaci dodání živin.

Dávkování:

20-30 g/hl mošty bohaté na cukr 1/3 fermentace
30 g/hl v průběhu fermentace
Doporučujeme v kombinaci s DAP L 20 g/hl na začátku fermentace.

Skladování:

Skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Pro další použití otevřený produkt důkladně uzavřete. Chraňte před slunečním zářením. Při dodržení skladovacích podmínek si produkt udrží maximální aktivitu v průběhu 24 měsíců. Pozor na nežádoucí aroma.

Ostatní:

Fotografie jsou pouze ilustrační a nemusejí vždy odpovídat skutečnému produktu.

Hmotnost
1 kg
Kontaktujte nás!